آرش عیاری اجرای اختتامیه اولین دوره جشنواره منتقدان بازی‌های ویدئویی را بر عهده خواهد داشت

اختتامیه اولین دوره جشنواره منتقدان بازی‌های ویدئویی (ویگما) عصر روز جمعه ۹ خرداد از ساعت ۱۶:۳۰ به صورت زنده و مستقیم برگزار خواهد شد. اجرای این مراسم را آرش عیاری سردبیر وبسایت زومجی و مجری برنامه‌ی تلویزیونی کافه بازی بر عهده گرفته است. تماشای مراسم اختتامیه ویگما ۲۰۲۰ برای عموم علاقه‌مندان آزاد و رایگان خواهد بود.

در جریان این اختتامیه نامزدها و برندگان بهترین بازی‌های سال ۹۸ از نگاه منتقدان ویگما معرفی می‌شوند. طی این مراسم که پایان‌بخشی بر رویداد یک روزه‌ی ویگما خواهد بود، برترین بازی‌های سال ۹۸ در ۸ رشته از جمله مورد انتظارترین بازی، خلاقانه‌ترین بازی،  بهترین طراحی بازی، بهترین بازی در جریان و بهترین بازی سال معرفی می‌شوند.

آرش عیاری که از اعضای تیم برگزاری ویگما نیز هست، در این باره می‌گوید:

ما در تیم برگزاری ویگما خیلی تلاش کردیم تا روبه‌جلو حرکت کنیم. واقعیت این است که ما پتانسیل فوق‌العاده‌ای برای بهره‌بردن از این بزرگ‌ترین سرگرمی امروز در ایران می‌بینیم. ویگما اولین قدم ما فعالان رسانه در این حوزه است. خیلی خوشحالم که افتخار اجرای پخش مستقیم این اتفاق بزرگ را دارم و ناراحت از اینکه ای‌ کاش دیدار حضوری ممکن بود.

اولین دوره جشنواره منتقدان بازی (ویگما) کار خود را از آذر ماه ۱۳۹۸ با دریافت آثار از بازی‌سازان مختلف آغاز کرد. این جشنواره که قرار بود به عنوان یک رویداد یک روزه با حضور علاقه‌مندان و بازی‌سازان در اسفند ۹۸ برگزار شود، به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد.

در این دوره از جشنواره بیش از ۸۰ بازی توسط ۱۴ داور ارزیابی شدند و بهترین بازی‌های سال ۹۸ از بین آثار ارسالی و انتخابی از این جمع، در رشته‌های مشخص شده اعلام خواهند شد.

رویداد ویگما همچنین شامل ۹ سخنرانی تخصصی است که توسط چهره‌های شناخته شده صنعت بازی کشور طبق برنامه‌ریزی اعلام شده در دسترس ثبت‌نام‌کنندگان قرار خواهند گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *