فراخوان

فراخوان نخستین دوره جشنواره منتقدان بازی‌های ویدیویی (ویگما)

Video Games Media Awards 2020

دریافت نسخه PDF فراخوان

۱. مقدمه

نخستین دوره جشنواره منتقدان بازی‌های ویدیویی ایران (VIGMA) با هدف انتخاب بهترین بازی‌های ایرانی با نگرشی متفاوت در سال جاری برگزار می‌شود. خبرنگاران، منتقدان و نویسندگان حوزه بازی‌های ویدیویی ایران از رسانه‌های مختلف، برگزارکنندگان اصلی رویداد ویگما هستند و آثار یک سال گذشته را با استانداردهای رسانه‌ای بررسی خواهند کرد.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین ارسال آثار خود به وب‌سایت رویداد به نشانی https://2020.vigmawards.com مراجعه نمایند یا در صورت نیاز به راهنمایی می‌توانند از طریق ایمیلAwards@vigmawards.com  با دبیرخانه و بخش داوری جشنواره تماس حاصل نمایند.

 

۲. دسته‌بندی جوایز

جوایز جشنواره ویگما در ۸ شاخه اصلی تعریف شده‌اند که به شرح زیر است:

 1. بهترین بازی سال
 2. بهترین بازی در جریان (On-Going)
 3. بهترین طراحی بازی
 4. بهترین داستان و روایت
 5. بهترین کارگردانی هنری
 6. بهترین موسیقی و صدا
 7. خلاقانه‌ترین بازی
 8. مورد انتظارترین بازی

 

۳. زمان‌بندی جشنواره

زمانبندی جشنواره ویگما به شرح زیر خواهد بود:

 • آغاز دریافت آثار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸
 • پایان مهلت دریافت آثار: ۱۵ دی ۱۳۹۸
 • آغار فرآیند داوری: ۲۰ دی ۱۳۹۸
 • آغاز ثبت‌نام برای شرکت در رویداد: ۵ بهمن ۱۳۹۸
 • پایان فرآیند داوری: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸
 • اعلام نامزدهای جشنواره: ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
 • زمان برگزاری مراسم: ۱۵ اسفند ۱۳۹۸

 

۴. نحوه ارسال آثار

جهت ارسال بازی به دبیرخانه جشنواره، کافیست به دقت فرم ارسال اثر به نشانی https://2020.vigmawards.com/submission را در بازه زمانی ذکر شده در بند ۳ تکمیل نمایید.

تبصره‌ها:

 • بازی‌ها باید در بازه زمانی ۱۵ دی ۱۳۹۷ الی ۱۵ دی ۱۳۹۸ به صورت کامل حداقل از طریق یک استور داخلی یا خارجی منتشر شده باشند.
 • برای پلتفرم بازی‌ها محدودیتی وجود ندارد و تمام پلتفرم‌ها مورد قبول هستند.
 • بازی‌ها باید ایرانی باشند و بازی‌های بومی‌سازی شده مورد قبول نیست.
 • دمو، ماد، Soft Launch، دسترسی زودهنگام (Early Access)، برش عمودی و هر نسخه‌ای از بازی‌ها که کامل نباشد مورد قبول نیست.
 • بازی‌سازانی که بازی را برای داوری در جشنواره ثبت می‌کنند براساس مدل درآمدی بازی (پریمیوم یا فریمیوم) باید ۲۵ کد رایگان دریافت بازی یا کد شارژ درون بازی را هنگام ثبت اثر در فرم وارد نمایند.
 • تیم یا شرکت سازنده اثر، باید هنگام ثبت اثر فردی را به عنوان نماینده خود معرفی نماید. تیم جشنواره پس از آن صرفا با این فرد در تماس خواهد بود، لذا از صحت اطلاعات تماس فرد نماینده، پیش از ثبت اثر اطمینان حاصل نمایید.

 

۵. سایر ضوابط و شرایط

 1. تیم برگزاری جشنواره ویگما این اختیار را دارد تا در صورت نیاز بازی‌های تولید شده ایرانی را به انتخاب خود و جدا از فرآیند ثبت آثار، وارد فرآیند داوری کند. در نهایت، آثار رسیده از طریق فرم ارسال آثار و آثار انتخابی از سوی تیم برگزاری رویداد تجمیع شده و فرآیند داوری آغاز می‌شود.
 2. هر اثر فقط یک بار امکان شرکت در جشنواره را دارد. بازی‌هایی که مرتب به‌روز شده و ویژگی‌های قابل توجهی نسبت به نسخه‌های قبلی به آن اضافه شده باشد، بنا بر تشخیص تیم برگزاری جشنواره، می‌توانند در بخش «بهترین بازی در جریان (On Going)» در سال‌های آتی شرکت نمایند.
 3. بازی‌سازان محدودیتی در تعداد محصولات ارسالی ندارند.
 4. هیئت انتخاب داوری اختیار تام دارد تا در صورتی که اثر ارسال شده ناقص باشد یا قوانین فراخوان را رعایت نکرده باشد از فرآیند داوری حذف نماید.
 5. عدم رعایت اصل صداقت در ارائه اطلاعات، موجب حذف اثر از فرآیند داوری خواهد شد.

 

۶. اعلام نامزدها و برندگان

نامزدهای برگزیده هر یک از هشت شاخه اصلی در تاریخ ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ اعلام می‌شود و در نهایت طی مراسم پایانی رویداد در تاریخ ۱۵ اسفند ۱۳۹۸، برترین بازی‌های سال ایران از نگاه منتقدان بازی‌های ویدیویی مشخص خواهد شد.